Τι παίζει Σήμερα

George V @ Imabari, Κάθε Πέμπτη

Ώρα έναρξης: 21:00

Πρόγραμμα 20ου Φεστιβάλ Φολκλορικών συγκροτημάτων, 24-25/03/2017

Προσθήκη στο ημερολόγιο Επισκέψεις : 2970

jeventimage

Το 20ο Φεστιβάλ Φολκλορικών συγκροτημάτων Κέρκυρας για τον εορτασμό της επετείου της 25ης Μαρτίου στο Δημοτικό Θέατρο 24 & 25 Μάρτη 2017, με την συμμετοχή τμημάτων Παιδικών & Ενηλίκων.

 

Μία εκδήλωση που διοργανώνει ο Σύλλογός Λαοδάμα  σε συνεργασία με την Περιφέρεια Ιονίων Νήσων & τον Δήμο Κέρκυρας.

 

Συμμετέχουν τα χορευτικά:

Άγιο Ματθαίο

Αχαράβη 

Κάτω Γαρούνα

Καρουσάδες

Περιβόλι-Πλάτωνα

Βουνιατάδες

Καστελλάνοι

Κρήνη

Μακράδες

Μπενίτσες

Νυμφές

Πέλεκας

Εύξεινος Λέσχη Ποντίων

Άνω Παυλιάνα

Κορακιάνα

Κασσιώπη

Μωραίτικα

Πετριτή

Σινιές

Στρογγυλή

ΦΑΕΘΩΝΑ Λευκίμμης

Ηπειρώτικος

Σκάλα Κεφαλλονιάς

Βιταλάδες

Ηρακλής

Καβαλούρι

Αρίλλας

Καλαφατιώνες

Χλωμό

Βελονάδες

Αυλιώτες 

Περίθεια

 

Παρασκευή 24 Μαρτίου, ώρα 18:00

Σάββατο 25 Μαρτίου, ώρα 18:00

Πρόγραμμα 20ου Φεστιβάλ Κέρκυρας 24-25 Μάρτη 2017

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ  24 Μάρτη ώρα έναρξης 17:30

 

 

 

 

 

Α1

18:00

ΑΥΛΙΩΤΕΣ

ΜΕΤΑΞΑΔΕΣ

ΠΑΓΚΡΑΚΙΩΤΗΣ

Α2

18:15

ΓΙΑΝΝΑΔΕΣ

Παιδ Μακεδονία

 ΧΡΥΣΑ

Α3

18:30

ΛΑΟΔΑΜΑΣ 1ο ΤΜΗΜΑ

Παιδ ιονιο

ΚΑΝΤΑ

Α4

18:45

ΛΑΟΔΑΜΑΣ 2ο ΤΜΗΜΑ

Παιδ πάρος

ΚΑΝΤΑ

Α5

19:00

ΚΑΡΟΥΣΑΔΕΣ

Κ ΜΑΚΕΔ

 ΒΙΒΗ

A6

19:30

ΗΡΑΚΛΗΣ

ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ

ΒΛΑΧΟΣ

A7

19:45

ΑΡΙΛΛΑΣ ΠΟΛ/ΚΗ ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ

ΘΡΑΚΗ

ΓΙΩΤΗ

 

20:00

 

απονομές

 

B1

20:15

ΣΙΝΙΕΣ

ΑΙΓΑΙΟ

ΒΛΑΧΟΣ

Β2

20:30

Κ ΓΑΡΟΥΝΑΣ

ΙΚΑΡΙΑ ΣΑΜΟΣ

ΦΑΚΙΟΛΑ

Β3

20:45

ΚΑΣΣΙΟΠΗ εκπολιτ & αθλητ Σύλλ

Μ ΑΣΙΑ

ΒΛΑΧΟΣ

Β4

21:15

ΗΠΕΙΡΩΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΚΟΝΙΤΣΑ

ΓΙΩΤΗ

Β5

21:45

ΦΑΕΘΩΝ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ

ΗΠΕΙΡΟΣ

ΒΛΑΧΟΣ

Β6

22:00

ΠΕΤΡΙΤΗΣ

ΘΕΣΣΑΛΙΑ

ΚΑΝΤΑ

Β7

22:15

ΧΛΟΜΟΣ ΧΛΩΜΟΣ ΠΣ Θ.Παλαιολόγος

ΒΛΑΧΟΙ ΣΕΡΡΩΝ

ΒΛΑΧΟΣ

Β8

22:30

ΚΑΒΑΛΛΟΥΡΙ-ΠΛΑΤΩΝΑΣ

ΑΝ ΑΙΓΑΙΟ

ΒΙΒΗ

Β9

22:45

ΒΕΛΟΝΑΔΕΣ

ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ

ΠΟΥΛΙΑΣΗ

Β10

23:00

ΒΟΥΝΙΑΤΑΔΕΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ

ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ

 

 

απονομές

 

 

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ  25 Μάρτη ώρα έναρξης 18:00

 

 

Γ1

18:15

ΠΕΡΙΘΕΙΑ

ΙΟΝΙΟ

ΒΙΒΗ

Γ2

18:30

ΝΥΜΦΕΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ     Δ .ΘΙΝΑΛΙΩΝ

ΠΑΙΔ

ΒΙΒΗ

Γ3

18:45

ΆΓΙΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ

ΜΙΚΤΟ Μ ΑΣΙΑ

ΦΕΝΙΑ

Γ4

19:00

ΣΤΡΟΓΓΥΛΗ «ΔΗΜΟΔΟΚΟΣ»

ΠΑΙΔ ΡΩΜΥΛΙΑ

ΚΑΝΤΑ

Γ5

19:15

ΠΕΛΕΚΑ ΠΟΛ ΣΥΛΛ

ΚΥΚΛΑΔΕΣ ΜΙΚΤΟ 

ΦΕΝΙΑ

Γ6

19:30

ΠΕΡΙΒΟΛΙ

ΡΩΜΥΛΙΑ

ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ

Γ7

19:45

ΚΟΡΑΚΙΑΝΑ- ΣΠ ΣΑΜΑΡΑΣ (ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ ΦΙΛΑΡΜΟΝΙΚΗΣ)

ΘΡΑΚΗ ΝΙΚΗ

ΝΙΚΗ

Γ8

20:00

ΛΑΟΔΑΜΑΣ

ΚΕΡΚΥΡΑ

 

Γ9

20:15

ΚΕΦΑΛΛΟΝΙΑ

ΙΟΝΙΟ

 

 

20:30

απονομές

 

 

Δ1

20:45

ΛΑΟΔΑΜΑΣ

ΕΦΗΒΟΙ

ΚΡΗΤΗ

Δ2

21:00

ΠΟΝΤΙΩΝ ΕΥΞ.ΛΕΣΧΗ ΚΕΡΚ

 

ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ

Δ3

21:15

ΚΡΗΝΗ

ΡΩΜΥΛΙΑ ΝΙΚΗ

ΝΙΚΗ

Δ4

21:30

ΜΩΡΑΪΤΙΚΑ Π.Σ.

ΙΟΝΙΟ

ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ

Δ5

21:45

ΚΑΣΤΕΛΛΑΝΩΝ -ΕΚΠ.ΣΥΛΛ

ΡΩΜΥΛΙΑ  ΝΙΚΗ

ΝΙΚΗ

Δ6

22:00

ΜΠΕΝΙΤΣΕΣ

ΑΙΓΑΙΟ

ΓΑΣΤΕΡΑΤΟΣ

 

22:15

απονομές

 

 

 

 

Δημοτικό Θέατρο

Θεοτόκη Γεωργίου 68 & Μαντζάρου, Κέρκυρα.
Θέατρο
2661033598
 

Πίσω

Corfuland Tips

Corfuland News